Stezka korunami stromů Lipno slaví

Stezku korunami stromů Lipno navštívily již dva miliony lidí. V oblasti cestovního ruchu se jedná o fenomén, který na jihu Čech nemá obdoby. Návštěvníkem s číslem 2.000.000 se stala rodina Pavlíny Dvouleté z Kadaně v Ústeckém kraji.

„Stezka korunami stromů se za šest let provozu stala turistickým magnetem. Od samého začátku bylo jasné, že bude mít úspěch, ale na rovinu říkáme, že jsme takový úspěch nečekali,“ uvedl mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí lipenského jezera a je jeho unikátním doplněním. Je první atrakcí tohoto druhu v České republice a přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Je 675 metrů dlouhá a táhne se až do výše 40 metrů.

Dvoumiliontým návštěvníkem byla Pavlína Dvouletá, která do Lipna nad Vltavou přijela až z Kadaně v Ústeckém kraji a tráví zde se svou rodinou týdenní dovolenou. „Na Lipno jsme se těšili. Jsme překvapeni, že jsem se právě já stala dvoumiliontým návštěvníkem.

To je naprosto úžasné,“ uvedla Dvouletá, která od ředitelky Stezky Marcely Haladejové převzala poukaz na víkendový pobyt na Lipně dle vlastního výběru, nabitou Lipno.card se všemi atrakcemi a také slavnostní dort.

Úspěch, který tu za šest let zaznamenali je fenomenální.

Celá lipenská infrastruktura je pro cestovní ruch v jižních Čechách strašně důležitá. Stezka korunami stromů je určitě jedno z nejnavštěvovanějších míst na jihu Čech, navíc je to místo, kam se lidé rádi vrací.

Budu rád, když budou vznikat další atrakce a návštěvníci budou mít více možností, jak trávit na jihu Čech svůj volný čas,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

„Stezku korunami stromů Lipno považujeme za velice úspěšný projekt. V roce 2017 ji podle údajů Institutu turismu agentury CzechTourism navštívilo 356 tisíc návštěvníků a stala se tak dvacátým nejnavštěvovanějším turistickým cílem Česka.

V průměru Stezku korunami stromů navštíví 333 tisíc turistů ročně. A to je srovnatelné třeba se Staroměstskou radnicí, ZOO Liberec, nebo chrámem svaté Barbory v Kutné Hoře,“ doplňuje Renata Kasalová, tisková mluvčí CzechTourism.

„Turistický ruch dlouhodobě patří do výkladní skříně našeho kraje a zároveň se výraznou měrou podílí na hospodářském rozvoji celého regionu.

Chtěla bych proto provozovatelům Stezky korunami stromů poblahopřát k dvoumiliontému návštěvníkovi za šest let provozu této ojedinělé atrakce.

V přepočtu to znamená, že každý rok sem denně v průměru zavítá přes 900 lidí, což je opravdu úctyhodné,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská s tím, že domácím i zahraničním turistům nabízejí nepřeberné množství sportovního vyžití, památek či gastronomických zážitků samozřejmě celé jižní Čechy.

Stezka má od loňského roku svou českou sestru v Krkonoších, kde se návštěvníci mohou kochat výhledem na zdejší národní park. Stezka se stala vítězem soutěže DestinaCZe 2018 agentury CzechTourism v kategorii trendy a novinky.