SVÁTEK ŠAMPAŇSKÉHO NA GRAND JOUR DE CHAMPAGNE

Už po třinácté se mohou všichni milovníci šampaňského a netradičních gastronomických zážitků těšit na unikátní festival Grand Jour de Champagne, který se tradičně odehrává ve vyhlášených pražských restauracích, galeriích i historických a kulturních institucích.

Letošní ročník je navíc nejdelší ve své historii.

Festival Grand Jour de Champagne, který se koná v termínu od 4. do 20. listopadu 2019, má samozřejmě nabitý program a z výčtu akcí, jež probíhají každý den, byste určitě neměli vynechat CHAMPAGNE EXHIBITION, konaný ve čtvrtek 7. listopadu v Kaiserštějnském paláci na Praze 1. Pro návštěvníky je připravená ojedinělá degustace přibližně 30 champagne z produkce 18 domů, určená pro 450 osob.

Probíhat bude ve dvou časových intervalech, a to od 13 do 16 hodin a dále od 16 do 19 hodin.

Cena vstupenky pro jednu osobu je 1 570 Kč, konkrétní informace najdete na www.champagne-grandjour.cz.

Hned na následující den vám můžeme vřele doporučit HISTORICAL CHAMPAGNE BANKET, který se bude odehrávat v krásných prostorách Francouzské restaurace v Obecním Domě na Praze 1. Jubilejní XXV. BANKET bude mít ráz rekonstrukcí historických menu slavných osobností, například oslavy padesátin Jeana Gabina, inaugurace prezidenta Jacquesse Chiraca, oslavy premiéry Sarah Bernhardt a podobně.

Pětichodové menu (nepočítaje zcela originální amuse bouche, sadu dezertů a petit fours Champagne pralinek Ellory) doprovodí pět různých Champagne cuvée zúčastněných domů. Ojedinělý bude i servis jednotlivých chodů, eveokující danou dobu té které hostiny.

Večerem bude provázet michelinský šéfkuchař Michael Nizzero, který sv hvězdy získal ve francouzské restauraci Hostellerie La Briqueterie a v londýnském hotelu Ritz.

Od ledna 2017 Michael působí jako šéfkuchař v The Bath Priory, kde se podává prvotřídní francouzská kuchyně připravená výlučně z regionálních a sezónních produktů. Hosté budou mít k dispozici 15 stolů pro 8 až 10 osob, přičemž cena stolu je 69 000 Kč.

Historical Champagne Banket můžete navštívit v pátek 8. listopadu od 20.00 hodin a objednávky míst lze provést telefonicky na čísle 603 558 889 nebo emailem na adrese event@champagne-grandjour.cz.