Trouba Dialog – objevte revoluci od Miele

Už dlouho nerozčeřila poměrně stojaté vody nová technologie vaření. Pečicí trouby, mikrovlnné trouby, parní trouby, kombinované parní trouby nebo parní trouby s mikrovlnou – to už všichni dobře známe.

Po letech výzkumů přichází Miele exkluzivně se zcela novou technologií, která znamená ve světě vaření opravdovou revoluci.

Poprvé byl přístroj představen na veletrhu IFA 2017 v Berlíně, zájemci v České republice si budou moci tento přístroj pořídit od roku 2019.

Dokážete si představit, že připravujete oblíbeného lososa v ledovém bloku, telecí filé v krustě ze včelího vosku, a když pokrmy vytáhnete z trouby, maso je dokonale připravené, avšak led a vosk zůstaly téměř beze změny?

Nejen takto vysoce efektní, ale především velmi efektivní, rychlá a všestranná je příprava pokrmů v revoluční novince od Miele – trouba Dialog. Svůj název dostala proto, že při přípravě menu dochází k jakémusi dialogu mezi potravinou a troubou.

Poprvé je zde použita technologie M Chef založená na elektromagnetických vlnách, která přistupuje k povaze potravin inteligentním způsobem.

Protože molekuly v potravinách jsou různě uspořádané a během přípravy se to ještě mění, celý proces podporuje stálé přizpůsobování frekvencí. Přes antény dostává trouba Dialog také neustálé zpětné hlášení o tom, kolik energie potravina již přijala.

Maso tak bude rovnoměrněji připravené a šťavnatější, ryba a zelenina si zachovají svoji jemnou strukturu a těsto mnohem lépe nakyne.

Jednotlivé přísady celého menu lze dát společně na plech, a přesto budou hotové přesně ve stejném okamžiku – a to až o 70 % rychleji než s běžnými postupy přípravy.

Další významná výhoda technologie M Chef spočívá v tom, že se potraviny připravují „v celém objemu“ – např. filé bude od okraje až do jádra rovnoměrně růžové. U klasické pečicí trouby je to mnohem obtížnější, protože přenos tepla probíhá zvenku dovnitř.

Když je tedy vnitřek správně připraven, vnější vrstvy jsou často již příliš upečené.

Protože elektromagnetické vlny provádějí přípravu bez opečení, dá se například připravit chléb bez kůrky. Pokud však preferujete klasicky upečený chléb nebo maso s opečenou krustou, lze technologii M Chef kombinovat s konvenčními provozními způsoby.

Na to je trouba Dialog optimálně připravena, neboť disponuje špičkovou výbavou kuchyňských přístrojů Miele, uživatelsky přátelským M Touch displejem a funkcí pyrolytického samočištění.

Elegantní a rovnoměrné osvětlení všech úrovní zde poprvé zajišťuje velmi kvalitní LED osvětlení BrilliantLight.

Díky aplikaci Miele@mobile dostává zelenou kulinářské zkoušení a experimentování, vybírat lze z mnoha receptů vyvinutých pro troubu Dialog, ale zároveň není potlačována individualita a kreativita kuchaře.

www.miele.cz