Veteráni budou opět rozdávat radost a krásu

Podhorská jízda veteránů Trofeo Niké se  zase po roce vrací do Jeseníků, aby v okolí Pradědu od soboty 9. do neděle 10. září 2023 rozdávala radost a unikátní zážitky nejen posádkám cca čtyřiceti historických vozidel (vyrobených mezi lety 1917 – 1975), ale i všem divákům, kteří se 23. ročníku akce zúčastní plánovaně, nebo třeba jen jako náhodní kolemjdoucí.

„23. ročník mezinárodní jízdy ušlechtilých vozidel navazuje na Andělskou jízdu pro Karla Lopraise a proto letos vyrážíme v blankytně modré s mottem „Jedeme srdcem!“.

Jsem nesmírně ráda, že smysl TROFEO NIKÉ, zviditelnit jedinečnost České republiky coby turistického cíle pro domácí i zahraniční cestovatele  a vytvořit prostor pro regionální malovýrobce a řemeslníky se rok od roku naplňuje víc a víc.

Účast na startovní listině je skvělá, některá z našich vozidel jsou více než stoletá, a přesto i ona během dvou dní absolvují po vlastní ose téměř 200 kilometrů po trasách lemujících nádhernou krásu Jeseníků.

Tato mimořádná kolona vzácných strojů je pohlazení pro oko diváka široké veřejnosti, pro kterou máme navíc ve spolupráci s našimi partnery, kromě stylové doprovodného programu, připraveno i aktivní zapojení do této nevšední atmosféry.

Naopak pro posádky historických vozů je naše akce kombinací cestovatelských, kulturních a společenských zážitků  a možností představit krásy Moravskoslezského a Olomouckého kraje v plné parádě umocněné vlastními zážitky.

 V sobotu 9. září se po slavnostním startu TROFEO NIKÉ 2023 ve městě Jeseník vracíme kompletně zpět ke svým kořenům a sice na místo startu 1. ročníku a sice do Priessnitzových léčebných lázní.

Mimořádně zde bude otevřena vyhlídková věžička, hrobka, připraveny jsou komentované lázeňské okruhy a třešničky na dortu jsou hned dvě!

Slavnostní zahájení 1. ročníku Adventure Golf Cupu a také velmi lákavá LÁZEŇSKÁ PROMENÁDA – Zpomal a rozhlédni se…ve stylovém ustrojení módy 1.republiky se zapojením lázeňských hostů a návštěvníků TROFEO NIKÉ.

Nejdokonalejší páry či jedince čeká příjemné ocenění z rukou ambasadora akce, zpěváka a malíře, MARTINA MAXY a vedení lázní.Následně zkrášlíme svou přítomností malebnou obec Česká Ves, na místě bude pro posádky i diváky otevřeno Auto moto veterán muzeum – Česká Ves.

Kolona dále pokračuje zdravou jesenickou přírodou do obce s tradicí těžby zlata, do Zlatých Hor.

Velmi stylově nás zde přivítá slavnostním výstřelem Zlatohorská garda a posádky se mohou těšit na pamětní zlatou minci, která bude symbolicky připomínat autenticitu tohoto koutu republiky a my věříme, že se k nám budou rády a s hezkou vzpomínkou v srdci vracet.

TROFEO NIKÉ si klade za cíl zviditelnit hotelové a gastronomické služby a tak sobotní putování bude mít svou poslední zastávku v nedávno zdařile zrekonstruovaném hotelu Praděd Thamm, Zlaté Hory.