WELCOME TO FIRST CLASS

Výjimečná značka, exkluzivní design, vybrané materiály, precizní zpracování, osobitost, tichost a maximální funkčnost se specializací na jeden jediný produkt? S maximálním soustředěním, netvořící všehochuť, kde je digestoř jen doplňek?

Ano máme na mysli digestoře SIRIUS. Společnost SIRIUS S.p.A., která byla založena roku 1996 se specializuje na vývoj a výrobu exkluzivních odsavačů par, jenž jsou výjimečné kvalitou, zpracováním i designem.

Už od počátku společnost SIRIUS kladla důraz na vývoj a předvídání kuchyňských trendů. Jako první naprostou inovaci roku 1997 uvedla na trh digestoře s hliníkovým motorem.

Za zmínku také stojí, že kdyby nebylo společnosti SIRIUS, tak v současnosti nemáme na trhu stropní digestoře, a také výsuvné digestoře z pracovní desky.

Ano i tyto dvě varianty odsávání uvedla společnost SIRIUS na světový trh. V současnosti je v nabídce přes 150 variant výsuvných odsavačů par z pracovní desky. Volí se mezi designem, motorizací a šířkou odsavače par.

V neposlední řadě také stojí za zmínku spolupráce s italskými keramickými mistry z oblasti Deruta, jejichž keramika je vyhlášená po celém světě.

Díky tomu jsou v nabídce i ručně vyráběné keramické digestoře.

Můžeme jedině podotknout, že každý kus je originál. Co se týče zpracování a motorizace, tak digestoře disponují motory, které mají velkou hustotu lamel na turbíně, a proto dosahují velkých podtlaků a výkonů. Také disponují kovovými kuličkovými ložisky.

Na rozdíl od většiny možných konkurence schopných distributorů, které mají motor uložen v pouzdře. To ovlivňuje jak životnost, tak hlučnost digestoře. Dalším z faktorů je i vstup sání. Většina společností, které mají v nabídce klasické tzv.

„téčkové digestoře“, nabízí dělené tukové filtry po celé ploše. To samozřejmě není ideální. Vzduch proudí cestou minimálního odporu, a to je mezi filtry. Tuky se následně usazují na motoru, odtahovém potrubí atd.

Vzduch proudí přes velikou plochu a snižuje se tím výkonnost odtahu. Proto společnost SIRIUS používá 1 nedělený tukový filtr přímo pod motorem. Proudění vzduchu prochází přes zúžený prostor a vzniká rychlejší proudění, tzv.

„Venturiho efekt“ což je princip trysky. U digestoří SIRIUS naleznete také štěrbinové sání a podtlakové komory, které jsou absolutně bezkonkurenční. Hledáte komínovou digestoř? A nelíbí se vám s komínkem?

Komínové odsavače u této značky disponují vrchním i zadním odtahem. Můžete tedy použít zadní vývod z odsavače a digestoř je v odtahovém režimu bez použití komínku.

Digestoře bez odtahového komínku jsou designově čistší a hodí se jak do starších kuchyňských koutů, tak do moderních designově nadčasových kuchyňských koutů. Veškeré odtahové digestoře vám dodáme i na recirkulační provoz.

Závěrem snad už jen dodat, že za příplatek si můžete objednat digestoře v barevném provedení ze vzorníku RAL.