Žehlení jinak, než ho znáte

BaSys CS představuje v České republice unikátní žehlicí systémy švýcarského výrobce Laurastar. Jejich úspěch je postaven na kombinaci využití suché jemné páry a aktivního žehlicího prkna.

Díky tomu a dalším použitým technologiím stačí k dokonalému vyžehlení i problematických míst oblečení jednou přejet a máte hotovo. Systémy Laurastar jsou šetrné k oblečení a jsou vhodné pro alergiky, protože hubí 99,999 % bakterií.

Jemná suchá pára – základ úspěchu

Pára používaná běžně při žehlení napařovací žehličkou je vlhká a její teplota je 100 °C. Žehlicí systémy Laurastar využívají dvojitý ohřev, který kombinuje speciální parní generátor s boilerem instalovaným v noze žehlicího prkna a dodatečné ohřátí v žehličce.

Generátor je vybaven vyjímatelnou objemnou nádobou na vodu a filtrem chránícím citlivé součásti před vodním kamenem. Výsledkem tohoto řešení je jemná suchá pára o teplotě 150 °C, která neulpívá na textiliích a nezvlhčuje je.

Takto vzniklou páru aplikují systémy Laurastar díky technologii Pulse steam na látku 15× rychleji než běžné žehličky.

Kromě obrovského usnadnění samotného žehlení potvrzují nezávislé vědecké studie, že tento proces hubí 99,999 % bakterií a 100 % roztočů s tím, že v suchém prádle se ani po vyžehlení bakterie nemnoží.

Aktivní prkno urychluje práci

Laurastar není značka žehliček, ale komplexních systémů, které jsou srovnatelné a v mnohém dokonce předčí profesionální přístroje.

Neoddělitelnou součástí žehlicího systému Laurastar je kromě žehličky a parního generátoru také aktivní prkno s vícerychlostním vzduchovým ventilátorem. Ten dle potřeby buď fouká nebo nasává vzduch.

Foukání vytváří vzduchový polštář, narovnává při žehlení průběžně prádlo a zabraňuje vzniku nežádoucích záhybů. Ventilátor látku zároveň ochlazuje a ta se díky tomu ani po vyžehlení nemuchlá.

Sání naopak oceníte při žehlení jemných materiálů, které jinak samovolně sklouzávají z prkna. Tato funkce přidržuje látku automaticky na žehlicí ploše.

Díky popsaným možnostem vyžehlíte košili doslova během chvilky. Je vaší noční můrou pracné objíždění knoflíků? I s tím je konec – vzduchový polštář umožňuje košili otočit a přejet ji žehličkou z druhé strany bez obav z poškození knoflíčků.

Vertikální žehlení okamžitě srovná zmačkané sako i košili

Suchá pára v kombinaci s vysokým výkonem umožňuje také snadno srovnat během několika vteřin sundané sako nebo košili. Stačí, když přejedete žehličkou vertikálně podél oblečení pověšeném na ramínku.

Tento krok látku také oživí a zbaví ho po návratu domů nežádoucího pachu, který nasály vlákna během dne. Vertikální žehlení umožňují všechny komplexní systémy Laurastar a je také specialitou samostatně prodávaných parních generátorů Laurasatar.

Žehlicí systémy Laurastar na našem trhu

Veškerý sortiment Laurastar zahrnující žehlicí systémy i parní generátory je k dispozici u vybraných prodejců distributora, společnosti BaSys CS. Jednotlivé žehlicí systémy se liší mimo jiné výkonem ventilátoru vzduchu aktivního prkna, provedením parního systému a objemem nádržky na vodu parního generátoru.

Vyšší modely nabízí například funkci SenseSteam, která automaticky aktivuje a dávkuje výstup páry bez nutnosti stisku tlačítka, nebo dokonce propojení s mobilní aplikací, která vás naučí se systémem správně pracovat, poradí, jak správně žehlit různé látky a informuje vás o doporučení výměny filtru nebo potahu žehlicího prkna.

Parní generátory s aktivní žehlicí plochou určené pro oživení látek a velmi rychlé a účinné vertikální žehlení jsou na trhu ve třech různých provedeních a jejich doporučená koncová cena je od 10 990 Kč.

Komplexní žehlicí systémy jsou k dispozici v osmi různých provedeních a jejich cena je od 19 990 Kč do 49 990 Kč.