Žhavé novinky Miele z veletrhu IFA 2018

Na veletrhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA 2018 představila společnost Miele novinky z oblasti péče o prádlo, myček, kávovarů nebo přípravy pokrmů.

Rozsáhlá expozice opět potvrdila pozici Miele jako skutečného inovátora v oblasti technologií domácích spotřebičů a inteligentní domácnosti.

Světová premiéra systému AutoDos pro myčky

To, co jsme dosud znali jen u automatických praček Miele, dnes přichází i do našich kuchyní. Mytí nádobí nebylo nikdy pohodlnější.

Systém AutoDos s integrovaným PowerDiskem umožňuje automatické dávkování mycího prostředku – speciálně vyvinutého práškového granulátu. Nové myčky lze navíc ovládat a různými způsoby naprogramovat prostřednictvím mobilní aplikace.

Na uživateli už je jen vkládání a vyjímání nádobí a občasná výměna PowerDisku. Všechno ostatní zvládne přístroj sám. Miele rovněž vylepšilo koše na nádobí a příborovou zásuvku.

PowerDisk lze jednoduše a rychle vložit na určené místo na vnitřní straně dveří – ten pak automatickým otáčením během programu dávkuje mycí prostředek.

Měří asi 15 cm v průměru, na výšku má necelé 4 cm a díky 360stupňové rotaci dávkuje předem určené množství práškového prostředku do mycího prostoru. Systém automaticky dávkuje přesné množství, které odpovídá vybranému programu.

Při používání programu „Standardní 60 °C“ vystačí PowerDisk na 20 mytí, což odpovídá zhruba průměrné měsíční spotřebě.

Myčky G 7000 mají navíc i klasický dvoukomorový zásobník ve dveřích, a v případě potřeby je možné použít běžné mycí prostředky, jako jsou tablety nebo prášek do myčky.

Všechny modely G 7000 s funkcí AutoDos lze připojit přes Wi-Fi a ovládat je prostřednictvím mobilní aplikace – nebo v závislosti na zemi prostřednictvím hlasového asistenta Amazon Alexa.

Uživatel například může spustit a vypnout myčku nádobí G 7000 odkudkoliv, přehledně aktivovat programy a volby pomocí chytrého telefonu, zkontrolovat množství mycího prostředku (s automatickým signálem) a případně jej online objednat.

O větší dávku komfortu se postará také barevný displej „M Touch“, s nímž lze vestavné přístroje ovládat podobně jako chytré telefony (také pro plně vestavné myčky nádobí), nebo nová příborová zásuvka 3D MultiFlex s velmi praktickým detailem:

pravou boční část lze poprvé sklopit, a tak je možné sem kromě příborů vložit i malé nádobí, např. šálky na espresso, a do snížené středové části třeba velké polévkové naběračky.

Levou boční část lze vodorovně posunout, což umožňuje vložit do horní části koše také sklenice na dlouhé stopce.

Každodenní požitek z výtečné kávy

Na IFA 2018 se dočkali i milovníci skvělé kávy. Nový volně stojící kávovar CM 7750 CoffeeSelect, který nabízí čtyři užitečné funkce, dostupné pouze u Miele.

Pouhým stiskem tlačítka můžete zvolit jeden ze tří různých druhů kávy, a jistě oceníte i tichý chod kuželového mlýnku z nerezové oceli, který mele jemně a beze zbytků, nebo automatické odvápňování a senzorové čidlo, jež nastavuje výšku trysky nad šálkem.

Kávový labužník si navíc může vybrat ze 16 kávových specialit, jako je káva, espresso, cappuccino nebo latte macchiato, speciality „Long black“ nebo „Flat white“.

Kromě toho přístroj připraví horkou vodu v různé teplotě pro dokonalou přípravu černého, zeleného či bylinkového čaje.

Patentovaná funkce „CoffeeSelect“ nabízí ještě větší pohodlí, flexibilitu a individuální požitek díky třem samostatným zásobníkům na kávová zrna, například pro espresso, běžnou kávu anebo kávu bez kofeinu.

Kávovar CM 7750 CoffeeSelect lze – stejně jako všechny ostatní modely CM7 –propojit prostřednictvím Wi-Fi a díky aplikaci Miele@mobile jej můžete ovládat i na dálku.

Do budoucna si tak budete moci objednat kávu nebo čisticí prostředek na údržbu kávovaru, pokud vám právě docházejí. Pomocí telefonu lze přístroj nastavit, spustit přípravu nápoje, zkontrolovat množství kávy, mléka nebo vody v zásobnících.

Aplikace také zobrazuje stav údržby a dostupné aktualizace softwaru.

Kromě má CM 7750 CoffeeSelect vyjímatelnou spařovací jednotku a automatický proplach rozvodů mléka, možnost naprogramování až deseti uživatelských profilů pomocí dotykového displeje, LED osvětlení trysky na kávu a funkci pro přípravu konvice kávy až pro 8 šálků najednou.

Nová je funkce „TeaTimer“, kde lze naprogramovat jeden nebo dva časy a po vyluhování čaje zazní signalizace.

Potřebujete vyprat jednu košili?

Stále více uživatelů dbá nejen na ekonomické, ale i ekologické aspekty spotřebičů.

Asi všichni se často dostáváme do situace, kdy přemýšlíme, zda počkat na nashromáždění většího množství prádla, nebo mít špatné svědomí při vyprání oblíbené halenky a jednoho trička. Tohle dilema už je naštěstí minulostí.

Díky nové funkci SingleWash lze vyprat i minimální množství prádla, nebo dokonce jednotlivé kusy – a to rychle, hygienicky a energeticky velmi úsporně. Spotřeba vody a energie, ale také délka programu jsou zde přesně přizpůsobeny objemu prádla.

Základem je patentovaný systém Miele PowerWash 2.0 s přesným ovládáním oběhového čerpadla v závislosti na množství náplně a s technologií „Spin&Spray“, která přináší další úspory.

PowerWash 2.0 zajišťuje vynikající energetickou účinnost a krátké trvání programu i při „normálním“ množství náplně.

V současné době mají pračky Miele až o 50 % lepší energetickou účinnost, než jsou hodnoty třídy energetické účinnosti „A+++“, a to s dobou trvání programu pouhé dvě hodiny a 59 minut.

Při využití funkce SingleWash se do bubnu pračky přivedeno pouze tolik vody, kolik je potřeba na provlhčení všech textilních vláken a úměrně tomu se sníží i spotřeba energie k ohřátí vody.

Výsledkem je zhruba o 60 % méně spotřebované energie a jen 50 % vody, což zároveň znamená značnou časovou úsporu. V programu „Snadno ošetřovatelné 40 stupňů“ trvá program pouze 39 minut, a to bez snížení účinnosti praní („třída A“).

Pod značkou Miele byly na veletrhu IFA představeny také cenově atraktivní nové modely praček s unikátním dávkovacím systémem TwinDos, umožňujícím ušetřit až 30 % pracího prostředku ve srovnání s manuálním dávkováním.

Všechny pračky se systémy PowerWash 2.0, SingleWash a TwinDos lze propojit prostřednictvím Wi-Fi a jsou vybaveny vícebarevným TFT displejem M Touch, který zákazníci Miele znají již z vestavných spotřebičů.

Indukční varné desky

Při vaření už se nemusíte ničím omezovat.

Nové indukční varné desky KM 7000 totiž poskytují prostor až pro šest hrnců, pánví nebo pekáčů, které můžete umístit kamkoliv v prostoru varné desky, a dokonce s nimi velmi snadno a tiše pohybovat, aniž byste speciálně upravený povrch poškodili.

Při přípravě nedělního oběda vás už nemůže zaskočit žádná návštěva – místa na varné desce je opravdu dost. Velmi snadné, komfortní a intuitivní je dotykové ovládání SmartSelect.

Zajímavostí je, že podsvícené ovládací prvky se pohybují podle toho, kam se během přípravy pokrmů přemisťuje nádobí na varné desce, což přispívá k lepší orientaci na ploše.

Uživatelé pak ocení i snadnou údržbu i rychlost přípravy, která je pro indukční desky Miele tak typická.

Indukční varné desky Miele KM 7000 se speciálním povrchem budou k dispozici v šířce 60, 80 a 90 cm. Vybrané modely je možné propojit prostřednictvím Wi-Fi sítě a díky aplikaci Miele@mobile kontrolovat a ovládat i na dálku.

Díky možnosti kombinování se spotřebiči z řady SmartLine, jako je wok, tepan Yaki nebo integrovaný odsavač par, získáte elegantní a praktické varné centrum přesně podle svých představ.

A vy už nemusíte dělat nic jiného než pořádně popustit uzdu své kulinářské fantazii.