




Díky soudobým technologiím není dnes žádný problém obléci koupelnu do materiálů z přírodního masivu. A to nejen pokud jde o obklady stěn či podlah nebo nábytek. Dřevěné totiž mohou být i samotné vany, umyvadla a sprchové kouty.
Ať už v rustikálním, či moderním designu, dřevo v koupelně vždy vypadá skvěle. Může za to jeho přírodní vzhled a komfort plynoucí ze samotné podstaty tohoto materiálu.
S diskutabilním vztahem této suroviny k vlhkému klimatu, jemuž se v koupelně sotva vyhneme, si výrobci i stavitelé dřevostaveb dovedou hravě poradit. Díky citlivému přístupu k materiálu vzniká v koupelnách něco mimořádného až výjimečného.
Pro koupelnové prostory je nejvhodnějším materiálem dub, buk, cedr, jedle nebo lípa, vzhledem ke svému exotickému původu si s vlhkostí dobře poradí zejména teak, wengé, ipe nebo mahagon.
I domácí suroviny však umíme proti negativnímu působení vody a vlhkosti a jejich průniku do nitra materiálů dostatečně vyzbrojit.
Na exponované čelní plochy nábytkových skříněk lze použít i takzvanou bio desku tvořenou až třemi vrstvami křížem lepeného masivního dřeva, které se nedeformuje.
Oblibě se momentálně těší jak tmavé dřeviny (wengé či eben), tak i dřevo ve světlejších odstínech či bělené. Adekvátní k použitému materiálu by měla být i údržba dřevěného koupelnového vybavení.
Text a produkce: Alena Müllerová, Foto: archiv firem