Design jako způsob života

Každý z Vás si někdy kupoval novou postel, sedací soupravu nebo stůl. Aktuální trh s nábytkem je přehlcený možnostmi. Proč si tedy vybírat kvalitní a propracovaný nábytek jako nabízí rostoucí společnost s italským nábytkem Punto Design?

Mimo garanci funkčnosti, vám majitelé firmy Kamila a Pavel Šindelářovi mohou nabídnout možná nečekanou odpověď. “Design nelze chápat jako jednotlivé kusy nábytku.

Světem designu nepohybuje nutnost uspokojit základní životní potřeby koupí postele na spaní a jídelního stolu na jezení, ale touha. Ať už touha po objevování, po vyjádření sebe a vašeho názoru nebo touha tvořit…”, vysvětlují.

Nyní se přesouváme do světa designu, kdy Vámi vybraná postel čalouněná hebkou kůží není jen místem spánku, ale také místem hovořícím o Vás, které Vám každý den po probuzení dodá elán do nového dne.

Stejně tak váš rozkládací jídelní stůl není pouze místem pro konzumaci jídla, ale ukazuje touhu po poznání nových přátel, touhu po ochutnávání světový pokrmů, touhu po stmelování rodiny. Váš domov se díky designu stane místem, které vypráví příběh o Vás.

Myšlenka proniknutí citů, vlastní osobnosti a touhy se nese celým italským světem designu a módy. Firma Punto Design, jejíž celé srdce vždy patřilo italskému designu, přenáší tento krásný svět do České Republiky.

Firma Punto Design se soustředí na spolupráci pouze s několika vybranými značkami italského nábytku, u kterých není o kvalitě a dokonalém provedení pochyb.

V nabídce studia v současné době naleznete zboží segmentu střední a vyšší třídy značek Kristalia, Zanotta, Bonaldo, Erba, Desiree, Zalf, Casamania, Ethimo, Serralunga, Desalto, Sovet, Roda, Vesoi a Penta.

Majitelé se shodují, že díky menšímu počtu nabízených značek si mohou udržet s vedením nabízených firem bližší kontakt. Výběr studia Punto Design je vytvořen s maximálním ohledem na preciznost a kvalitu produktů.

“U vybraných značek si jsme jisti jejich spolehlivostí a rychlými dodávkami zboží”, zmiňují majitelé.

Produkty uvedených italských značek jsou samozřejmě sympatické nejen několika stovkám spokojených zákazníků, ale také majitelům, což, jak sami tvrdí, je základ dobře vedené firmy.

Není tajemstvím, že několik kousků z těchto italských firem jim dělá každodenní radost v jejich domově.

Spolupráce s firmou Punto Design je založena na opoře, komunikaci se zákazníky a dokonalou znalostí detailů. Jednotlivé maličkosti mohou být těmi nejzásadnějšími.

Při tvoření vysněného moderního interiéru Vám majitelé firmy představí širokou škálu produktů, jednotlivé varianty, úpravy, technické parametry,  látky a kůže. Současně se však stanou otevřenými posluchači, aby konečná volba byla co nejbližší Vašemu srdci.

Při návštěvě prostorného pražského showroomu, který byl navržen ve spolupráci se zkušenou architektkou Evou Heyworth, můžete ochutnat malý vzorek nabízeného sortimentu. Firma Punto Design Vám zde poskytne možnost prozkoumat nejrůznější materiály.

Jak sami majitelé tvrdí: “Kůže a látky je důležité cítit na vlastní kůži a vidět v reálném světle, ne na obrázku či počítači.”

Jak napovídá sám název Punto Design, který v překladu z italštiny znamená místo/bod designu, firma se udržuje v centru dění světa designu.

“Při výběru značek pro naši firmu bylo mimo jiné klíčovým kritériem, aby značky vytvářely nové kolekce plné nápadů a inovací”, říkají Pavel a Kamila Šindelářovi. Aktuálnost nabízeného zboží je pro majitele zásadní z pohledu rozvoje jejich firmy.

Jakmile nás okouzlí nová italská firma, rádi ji zařadíme do našich vybraných značek, ale musí projít náročným procesem výběru. Zároveň považují za nutnost do centra dění, tedy Itálie, nahlížet i osobně.

Nejen že Kamila v Itálii nějaký čas žila, ale také se samozřejmě každoročně majitelé účastní veletrhu nábytku v Milaně „Salone del Mobile„ a s ním spojený Design Week Tortona.

Firmě Punto Design se plní její vize představit lidem kvalitní nábytek s krásným designem a ukázat, co pravý svět designu znamená.