Osobitý nábytek na míru od firmy Triant
Praha Smíchov, Radovan Mačák

I v dnešní době je nábytek na míru stále spojován se synonymem luxusu, který si ne každý může dovolit. Opak je však pravdou.

Mnohdy jsou ceny již hotového sortimentu téměř totožné s těmi zakázkovými, jindy ani cena neodpovídá nabízené kvalitě. Zakázkový nábytek má ovšem řadu výhod, mezi které patří:

kvalitní materiál, kování a delší životnost.

Firma Triant se tak snaží již několik let výrobou nábytku splnit potřeby svých zákazníků, stejně jako splnit všechny tři aspekty a ještě jeden navíc – důmyslný výběr materiálu od zahraničního dodavatele s ohledem na životní prostředí.

Při výrobě zakázkového nábytku je nutné počítat s časově náročnější výrobou než u běžného nábytku sériové výroby.

Především je nutné vytvořit výrobní dokumentaci, poté objednat materiál a každý díl individuálně zpracovat – což zahrnuje z velké části ruční výrobu.

Pokud nechcete v pokoji šatní skříň, kterou koupí každá druhá rodina, toužíte po vlastním stylu nebo máte atypicky řešený byt, tak je správný čas právě o takovém nábytku uvažovat.

Skříně na míru se poté montují přímo na místě u zákazníka a to z důvodu, aby přesně seděly do daného prostoru.

Jaké jsou pak klíčové faktory při výběru nábytku na míru? Důležitý je styl, který by se Vám doma líbil a měl by zapadnout do celkového konceptu bydlení. Inspiraci, stejně jako fantazii, se meze nekladou.

Ať už Vaše oko zaujme fotografie v časopisu nebo na webu triant.cz či kdekoli jinde, vše je možné tomu přizpůsobit. Stejně tak jsou důležité preference materiálu, který bude vycházet z Vašeho finančního rozpočtu.

Barvu je možné doladit dle stylu nábytku či interiéru. Tyto aspekty je možné ukázat v mnoha variantách přímo na prodejně Triant v Průhonicíh, kde na schůzce po telefonické domluvě s výběrem rádi a ochotně pomohou.

Jestli již v této fázi cítíte, že je nábytek na míru tím pravým, nezbývá než vzít metr a změřit danou místnost, kde bude nábytek umístěn.

Kromě toho si také představte, k čemu bude zakázkový nábytek sloužit, jaké parametry by měl splňovat a co vše by měl v budoucnu pojmout.

Čím konkrétnější bude Vaše představa, tím lépe bude moci architekt pomoci při rozložení nábytku v místnosti a vyhovět Vašim požadavkům při zpracování grafického návrhu.

Ptáte se, jak se nábytek na míru pohybuje cenově? To závisí na mnoha faktorech, které zahrnují kombinaci komponentů a povrchových úprav, které mohou vytvořit nekonečné množství variant.

„Každý projekt je jedinečný, kord při výrobě nábytku na míru, u kterého respektujeme především představy našeho zákazníka“, dodává Ondřej Horák.

Pro inspiraci je možné nahlédnout na webové stránky firmy, kde jsou ukázky vestavěných skříní na míru s předběžnou kalkulací.

Při  dobře zvoleném materiálu a propojení designu je možné vytvořit příjemné a útulné prostředí, ve kterém se budete cítit opravdu jako doma.