Hollywoodští skladatelé se chystají do Prahy

Seznam hostů festivalu Film Music Prague 2018 se rozrostl o další jména. Pozvání přijala skupina Two Steps From Hell, kterou tvoří skladatelé Thomas Jacob Bergersen a Nick Phoenix. V Praze uvedou koncertní show své hudby, známé z filmových upoutávek.

Do české metropole zavítá také oceňovaný britský skladatel Ilan Eshkeri, autor hudby k historickému dramatu Královna Viktorie nebo fantasy Hvězdný prach.

Koncert Two Steps From Hell bude 20. dubna v pražském Foru Karlín. „Zazpívá dlouholetá spolupracovnice Two Steps From Hell Merethe Soltvedt. Její nádherný hlas bude pomyslnou třešničkou na dortu,“ doplnil ředitel festivalu Nikola Bojčev.

Pod taktovkou českého dirigenta Petra Pololáníka vystoupí Praga Sinfonietta a Kühnův smíšený sbor.

„Je to už řadu let od jediného koncertu Two Steps From Hell v Los Angeles. Nemůžu se dočkat pražského koncertu. Zazpívám skladbu i z nejnovějšího alba Unleashed,“ reaguje Merethe Soltvedt. Koncert doplní speciální projekce a scénické osvětlení.

Skladatel Ilan Eshkeri bude hostem zejména závěrečného galakoncertu festivalu Film Music Prague. True Stories Gala je plánované na neděli 22. dubna v Dvořákově síni Rudolfina. Eshkeri uvede skladby ze zmíněného historického filmu Královna Viktorie.

Program tohoto koncertu provede diváky hudbou filmů, které jsou založené na skutečných událostech. Zazní slavný Schindlerův seznam, ve světové premiéře festival uvede suitu z válečného dramatu Valkýra s Tomem Cruisem v hlavní roli.

„Jsme poctěni, že skladatel John Ottman nám dal příležitost připravit tuto koncertní premiéru. Na uvádění nových skladeb si zakládáme,“ dodal Bojčev. V programu nechybí slavné Ohnivé vozy od Vangelise nebo Ed Wood od oscarového skladatele Howarda Shorea.

Vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor, které bude dirigovat Chuhei Iwasaki

Dalšími hosty sedmého ročníku festivalu Film Music Prague jsou britský umělec Clint Mansell, který na sobotu 21. dubna připravuje světovou premiéru své hudby z filmů jako Fontána, Requiem za sen nebo Černá labuť.

A účast přislíbil ještě žák legendárního Hanse Zimmera – Benjamin Wallfisch, který je spoluautorem soundtracků k snímkům Dunkerk nebo Blade Runner 2049. Festival Film Music Prague 2018 se koná od 19. do 22. dubna.