Kuchyně a obývací pokoj dohromady

Chcete sdílet tento článek?

Ten, kdo má dostatek prostoru ve svém domě, si raději než spojenou kuchyni s obývacím pokojem volí každou z těchto místností zvlášť. Bohužel většina domácností takový luxus nemá, a tak není výjimkou, že se při konstrukci bojuje s místem. Avšak spojení těchto dvou pokojů nemusí být jen nevýhodou, přináší to také své plusy.

Výhody propojení obývacího pokoje a kuchyně

Máte vše po ruce: zatímco vaši hosté sedí v obývacím pokoji, vy pro ně můžete chystat občerstvení a přitom je nemusíte nechat samotné. Stejně tak toto propojení pokojů ocení matky, které mají v průběhu vaření pod kontrolou hry svých dětí. Mít kuchyni samostatně znamená být v ní při vaření o samotě. Propojení obývacího pokoje s kuchyní má ještě tu výhodu, že prostor může vypadat větší, než by tomu tak bylo u dvou oddělených místností.

Kuchyně je na očích

Pokud byste měli kuchyni v oddělené místnosti, pak by byla pouze vaší starostí. Na druhou stranu u propojení místností je potřeba myslet na to, že ji budou mít vaše návštěvy na očích. Kuchyňský nábytek by tak měl odpovídat stylu použitému v obývacím pokoji. Je samozřejmé, že nemůžete kombinovat rustikální kuchyni s moderním nábytkem obývacího pokoje. Současní prodejci už na to mysleli, a tak se můžete inspirovat v jejich showroomech, které nabízí designové řešení těchto dvou propojených místností. Vyplatí se investovat spíše do neutrálních barevných tónů, protože ty působí nadčasově.

Oddělte kuchyni od obývacího pokoje

I když se jedná o spojení dvou místností, stále ještě by mělo být jasné, kde kuchyně končí a začíná obývací pokoj. Toho můžete docílit například zvolení jídelního stolu, baru nebo kuchyňského ostrůvku, který obě dvě zóny od sebe opticky oddělí. Díky tomu také vaše návštěvy nebudou vidět přímo pod vaše ruce v případě, že jim chystáte občerstvení – případný drobný nepořádek může zůstat skrytý. V některých případech se k rozdělení obou místností používá také sedací souprava – nicméně zde je zapotřebí myslet na to, že ze sedačky byste měli vidět na dveře. Dodává to totiž na pocitu bezpečí a zvýší to míru relaxace.

Hluk z kuchyně

Abychom se cítili dobře, je vhodné, když zvolíme co nejtišší spotřebiče. U některých to nejde příliš omezit (například kávovar, který mele kávu, nebo digestoř, která musí mít určitý výkon, jež odpovídá velikosti prostoru apod.). Příliš hlučné spotřebiče mohou znepříjemnit relaxaci nebo rozhovor s hosty. Vždycky se tomu nevyhneme, nicméně zaměřit se na kvalitní spotřebiče, které nabízí hlučnost pod 50 dB.

Zdroj obrázku: Anatoli Igolkin / Shutterstock.com

Obývací stěny

Časy, kdy základem obývacího pokoje byly četné skříňky, jsou pryč. V současné době jsou obývací sestavy a stěny tvořeny minimálním množstvím skříněk, což podporuje otevřený vzhled. Opticky to zvětšuje celý prostor. Na druhou stranu to ale snižuje také množství úložného prostoru. To je možné ale zajistit chytrým výběrem sedací soupravy – která bude mít úložný prostor nebo množství skříní v ložnici či jiných místnostech.

Kabely televize

Kabely od televize, které se kroutí a točí, mohou vypadat velmi nepěkně. Proto je dobré myslet na to, jak je udělat co nejméně viditelné. Skvělým způsobem, jak zamaskovat kabely od televize, je zamaskovat je jinými předměty, jako jsou elektrospotřebiče nebo různé dekorace či suvenýry z dovolených. Lišty nebo pouzdra na kabely v dnešní době už nejsou pouze ošklivá. Vyrábí se ve spoustě barev a provedeních, takže je velice snadno začleníte do svého interiéru. Součástí moderních lišt je také to, že jsou určeny i pro ty méně zručné. Tak například, jsou samolepící, takže nemusíte přemýšlet, čím byste je uchytili na zdi.

 

Zdroj úvodního obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články