Miele má dalšího vítěze dTestu

Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, díky níž stávají na nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě.

Dalším z řady vítězů nezávislých spotřebitelských testů se stal vysavač Miele Compact C2 Powerline – tentokrát v domácím dTestu 8/2017.

„Pokud jste se rozhodli pro sáčkový vysavač, nejlépe vás špíny zbaví Miele Compact C2 Powerline SDAE1…Vyniká zejména na kobercích a dobře si poradí i se zvířecími chlupy, na nichž si většina vylámala zuby…“         dTest 8/2017, s.

25.

Na tomto podlahovém vysavači oceníte perfektní výsledky vysávání, vysoký výkon 1200 W, nerezovou teleskopickou trubici pro pohodlné vysávání, univerzální podlahovou hubici pro všestranné použití nebo akční rádius 10 m.

Zajímavá je také příznivá cena 5 590 Kč.

Z řady Compact C2 si může zákazník vybrat také srovnatelný model s rozšířeným

příslušenstvím, a to Compact C2 Parquet Powerline. Tento model je vybaven podlahovým kartáčem Parquet Twister, který je ideální k šetrnému a současně rychlému vysávání choulostivých tvrdých podlah. Díky jedinečnému otočnému kloubu je navíc mimořádně flexibilní.

Poslední šance na vyšší výkon vysavače

Od 1. září 2017 vstupuje v platnost další stupeň úrovně energetické náročnosti, který redukuje jmenovitý příkon vysavačů. Od tohoto data se mohou vyrábět pouze vysavače se jmenovitým příkonem <

900 W.  Už dnes nabízí Miele energeticky úsporné vysavače, např. s výkonem 800 W, jejichž skvělé výsledky nižší výkon neovlivní.

Mnoho zákazníků však nejen v České republice dává přednost přístrojům s vyšším výkonem, a tak jim Miele ještě nyní nabízí nové modely Complete C3 Power a Complete C2 Power za rozumnou cenu.

Akční přístroje s výkonem 1600 W se vyznačují proudově příznivým designem i efektivní podlahovou hubicí, a proto je výkon motoru optimálně přenášen do podlahové hubice.

Vysavače disponují také motorem PowerLine, hodnotným integrovaným 3dílným příslušenstvím, velkým akčním rádiem nebo parkovacím systémem.

Na co si dát pozor při výběru vysavače

Ukazuje se, že v poslední době zákazníci díky zprávám v médiích vnímají jako jedno z nejdůležitějších kritérií energetický štítek, tedy roční spotřebu elektrické energie.

Je však třeba si uvědomit, že např. při rozdílu mezi dvěma přístroji 30 kWh/ rok se při standardním používání vysavače (při aktuální průměrné ceně 3,62 Kč za kWh) dostaneme na cca 108 Kč.

Je tedy jasné, že důraz bychom při výběru nového přístroje měli klást na jiná měřítka.

K nim bezesporu patří:

Prachotěsnost

Asi nikdo nechce, aby byl vzduch plný nečistot, prachu a alergenů nasátý do přístroje, znovu rozvířen po místnosti. A i to se děje. Kvalitní výsledky vysávání totiž zajistí pouze souhra jednotlivých komponentů:

výkon, filtrační systém, kvalitní motor a použité materiály nebo design pro ideální vedení vzduchového proudu.

Filtrační systém AirClean od Miele, složený z inovativního originálního sáčku Miele HyClean, motorového filtru a vzduchového filtru, zajistí odfiltrování více než 99,9 % jemného prachu.

Nekompromisní kvalita

Pokud vás nebaví neustálá komunikace se servisem, zaměřte se na kvalitní značky. Je známo, že např. všechny přístroje Miele, včetně vysavačů, procházejí přístroje velmi náročnými zkouškami, např. na životnost až 20 let. Konkrétně vysavače absolvují mj.

crash test (16 500 x přejet přes práh), což signalizuje mimořádnou odolnost opláštění i pojezdových koleček. Testuje se také životnost motoru, navíjení kabelu, hadice nebo rukojeť.

Správná volba pro cílovou skupinu

Spokojenost s vysavačem je podmíněna také konkrétními požadavky. Máte doma kolii či perskou kočku? Pak je pro vás ideální přístroj Cat&Dog, který se díky účinnému turbokartáči postará o perfektní odstranění nejen zvířecích chlupů, ale i dlouhých vlasů.

Pro majitele parketových podlah jsou optimální přístroje Miele s označením Parquet, alergici by se měli zaměřit na štítku na hodnotu „třída emisí prachu“.

Komfortní obsluha

Pro ušetření času a menší námahu jsou vysavače Miele (v závislosti na modelu) vybaveny např. komfortní rukojetí i teleskopickou trubicí, oboustranným parkovacím systémem pro snadnější uskladnění, parkovacím systémem pro přestávky či bohatým integrovaným příslušenstvím pro vysávání čalounění či spár.

www.miele.cz