Údržby bazénů a přírodních jezírek

Pro celoroční koupání v kvalitní vodě bazénu či okrasného jezírka je důležitá soustavná péče a sledování kvality vody. Jaro a léto je pak hlavní sezónou vhodnou pro jejich údržbu.

Díky dlouholetým zkušenostem dodává česká rodinná firma Proxim s.r.o. na trh přípravky PROBAZEN® a PROJEZÍRKA®, které správně a kvalitně ošetří vodu během celého roku.

Vodní plocha, ať už bazén nebo okrasné koupací jezírko, zvyšuje komfort bydlení a kvalitu života celé rodiny. Aktivní odpočinek má blahodárný vliv na zdraví a psychickou pohodu – pobyt u bazénu prostě patří mezi příjemně strávené chvíle.

Aby však bazén přinášel radost, vyžaduje pravidelnou péči a údržbu. Voda v bazénu je vystavena působení řas a bakterií, dostávají se do ní také různé mechanické nečistoty. To vše má za následek zhoršování kvality vody – po stránce estetické i hygienické.

Používáním přípravků řady PROBAZEN® lze zajistit komplexní péči o vodu v bazénu po celý rok. Odměnou bude kvalitní, čistá, zdravotně nezávadná voda i delší životnost bazénu a příslušenství.

Péče o vodu v koupacím nebo okrasném jezírku je pak velmi komplexní záležitost. Najít univerzální recept na bezproblémový chod jezírka by bylo velmi obtížné.

Základní pilíř kvality vody v budoucím jezírku je stavěn již při plánování, projekci a budování jezírka. Je nutno zohlednit všechny existující faktory, které budou ovlivňovat biologické, fyzikální a chemické parametry vody.

Při péči o vodu v jezírku je třeba vždy brát v úvahu, že se jedná o biologický systém vzájemně provázaných procesů.

Každý nepřiměřený nebo neopodstatněný zásah může v jednom okamžiku narušit křehkou rovnováhu, kterou si tento přírodní systém budoval někdy i řadu let.

Pokud se však uvážlivě a dle předepsaných instrukcí používají některé biologické nebo i chemické přípravky, podaří se docílit vyšší kvality vody, účinnější prevence i snadnějšího řešení případných problémů.

Proto český výrobce Proxim vyvinul řadu přípravků PROJEZÍRKA®, která péči o vodu v jezírku co nejvíce usnadní.

Výrobky firmy Proxim lze využít jak pro vodní plochy doma, tak pro wellness centra, hotelové bazény nebo lázně.

„Každý majitel bazénu může vybírat mezi osvědčenými přípravky na bázi aktivního chlóru nebo bezchlorovými přípravky s aktivním kyslíkem. Pohodlná údržba vody v bazénu je dosažitelná také díky kombinovaným přípravkům.

Pro konkrétní řešení problémů s vodou jsou určeny přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo zákalu,“ uvádí Ing. Jan Kroupa, Ph.D. mladší.

„Naší největší konkurenční výhodou, proč právě výrobky Proxim, je jejich kvalita, vysoká účinnost, snadné dávkování a jednoduché použití. V tomto případě je chemie zcela nezbytná a je užitečným pomocníkem.

Dalším naším benefitem je určitě zákaznicky orientovaný servis. Věnujeme velikou pozornost vysvětlování jednotlivých kroků v péči o konkrétní vodní plochy,“ dodává Jan Kroupa.

Z celé komplexní řady lze i použít pouze základní řadu, tedy nejdůležitějších 6  výrobků. Zcela zásadní výrobek pro bazény, bez kterého se skutečně neobejdeme, jsou  Multi tablety 5v1.